Bogota – czas na Kolumbię!

Kolumbia to jedno z najchętniej odwiedzanych państw w Ameryce Południowej – nie powinno to dziwić: to właśnie tutaj lądują samoloty z całego świata i stąd dostać się można praktycznie w każdy zakątek tajemniczego kontynentu amerykańskiego. Będąc w tym kraju nie sposób odwiedzić wspaniałej Bogoty, która zachęca nie tylko tętniącym życiem miasta, wspaniałą architekturą, ale i licznymi atrakcjami. Jakimi?

 

Miasto położone w Andach!

To, co przykuwa uwagę na pierwszy rzut oka to wspaniała panorama tego miasta. Bogota położona jest u podnóży Andów, stanowiąc ich największe miasto. Miasto położone jest na wysokości ponad 2500 m. n.p.m. historia miasta sięga XVI wieku – jego odkrywca był hiszpański konkwistador. Co czasu przybycia zdobywcy ziemie te zamieszkiwane były przez liczne plemiona indiańskie Czibczów oraz Arawaków. Silny rozrost miasta oraz osadzenie w nim władz regionu sprawiło, iż stopniowo rosła jego rola na mapie tej części Ameryki. Obecnie w Bogocie mieszczą się liczne placówki dyplomatyczne, jak również jest to centrum kultury i sztuki. Nie bez powodu na Bogotę mówi się :Ateny Ameryki Południowej.

 

Miasto zabytków!

Bogota pełna jest wyjątkowych zabytków, pochodzących najczęściej jeszcze z czasów kolonialnych. Najwięcej z nich znajduje się w starych dzielnicy miasta La Candelaria, oraz nieco młodszej, La Catedral. Wśród najciekawszych obiektów bez wątpienia warto wymienić kościół San Francisco (świętego Franciszka) z 1567 r., San Ignacio (świętego Ignacego), San Agustín (świętego Augustyna), Santa Clara (świętej Klary) z XVII w., kaplicę na wzgórzu Monserrate, katedrę La Catedral Primada de Colombia na Plaza de Bolívar (Plac Bolivara) oraz piękny pałac San Carlos, będący rezydencją prezydentów.

Również miłośnicy muzeum nie będą zawiedzeni – w mieście działa prężnie wiele ciekawych obiektów poświęconych nie tylko historii samego miasta, ale również kraju czy historii naturalnej. Do wartych polecenia obiektów zaliczyć można: Museo del Oro (Muzeum Złota) – z największą na świecie kolekcją wyrobów wykonanych ze złota, Museo Colonial (Muzeum Kolonialne), Museo de Arte Religioso (Muzeum Sztuki Religijnej), Museo de Artes y Tradiciones Populares (Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowych), Museo Arqueológico (Muzeum Archeologiczne). Każde muzeum jest unowocześnione, posiada również możliwość wykorzystania tłumacza. Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla osób nie władających językiem hiszpańskim czy portugalskim.

 

Zakupy, zabawa i corrida!

Zmęczeni oglądaniem zabytków turyści powinny zdecydowanie skorzystać również z kulturalnej oferty miasta – przede wszystkim atrakcją jest pchli targ przy Mercado de las Pulgas. Znaleźć tam można wiele interesujących antyków, przedmiotów wykonywanych ręcznie, ale i lokalnych przysmaków. Osoby pragnące poznać nocne życie miasta powinny udać się do Różowej dzielnicy, czy Zona Rosa – znaleźć tam można wiele interesujących klubów oraz restauracji. Osoby zainteresowane corridą koniecznie powinny udać się do Plaza de Toros de Santamaria i Rock al Parque.

Dodaj komentarz