Nasze dziecko na ściance wspinaczkowej

Warto się zastanowić nad wyborem właściwego sportu dla naszego dziecko. Dodatkowa lekcja szachów w szkole może kształtować jego charakter, dyscyplinę a także pamięć. Czy taki sport może wystarczyć. Niekoniecznie. Warto się zastanowić jeszcze nad jakąś dyscypliną. Co może wpływać pozytywnie na charakter dziecko a także jego osobowość. Należy wybrać coś uniwersalnego. Warto się zdecydować na wspinaczkę a dokładniej, to ścianka wspinaczkowa może być rewelacyjnym wyborem. Każdemu dziecku towarzyszyć może ruch i zabawa. Ścianka wspinaczkowa to idealna dziedzina sportu.

Z pewnością zdrowe dziecko to aktywne dziecko.

Warto w tym przypadku za niego zadecydować. W tym momencie połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla dziecka to będzie tylko zabawa jednak ścianka wspinaczkowa cały czas będzie wpływać na jego ogólną sprawność fizyczną. Wspinając się na kolejny ,,szczebel” dziecko stawać się będzie bardziej odważne i oczywiście bardziej konsekwentne w dążeniu do własnego celu. Zauważyć może, że czasem pośpiech nie popłaca i warto wykonywać przemyślane decyzję.

Jak uświadamiać dziecko, że ścianka wspinaczkowa nie musi być taka straszna. Trzeba przekonać go, że taki sport nie musi być aż taki niebezpieczny. To wszystko to tylko nasze złudzenie. W gruncie rzeczy jest zupełnie inaczej. Ścianka wspinaczkowa to bezpieczny sport warto, już teraz warto uświadomić dziecko o tym. Należy być opanowanym. Skoro dziecko zauważać będzie, że jego rodzic nie obawia się tego sportu po pewnym czasie przyjmować będzie taką samą postawę. Możliwe, że ścianka wspinaczkowa wyglądać może na niebezpieczną ale tak właściwie nie jest. Na pewno więcej kontuzji i urazów można spotkać w piłce nożnej czy koszykówce. Chociaż zdarzać się mogą wyjątki. To tylko w przypadku ,,prawdziwych zapaleńców’’ tego sportu i to już jest jednak norma w każdej dziedzinie sportu, którą można uprawiać profesjonalnie. Dla naszego dziecka, ścianka wspinaczkowa to jedynie forma rozrywki i rekreacji, miłego spędzania wolnego czasu.

Jak zaczynać. Najtrudniejszy zawsze ten pierwszy krok.’

Warto w początkowej fazie pójść ze swoim dzieckiem na mniejszą ściankę wspinaczkową w pobliskim placu zabaw na naszym osiedlu. Warto mu pomagać. Należy coś podpowiedzieć. Ścianka wspinaczkowa to także technika pokonywania kolejnego ,,stopnia”. Warto dać wskazówkę dziecku, że na tej ,,belce” trzeba postawić stopę lub rękę. Po takich lekcjach można pomyśleć o czymś jeszcze. Zapisać dziecko na zajęcia ze ścianki wspinaczkowej. Instruktor na samym początku będzie opisywać reguły wspinania a także technikę pokonywania kolejnego ,,stopnia”. To z pewnością, krótkie wprowadzenie aby nie zanudzać dziecka. Po raz pierwszy trener może dać prostą ścianę do wspięcia się. Jednak z upływem czasu będzie zwiększać poziom i kolejny etap ,, trawers” wiązać się będzie z liną. Instruktor w momencie wspinaczki trzymać będzie ten ostatni koniec linii z podłogi. To zadanie trudniejsze jednak dziecko może go pokonać rewelacyjnie.

Dodaj komentarz